Swiss Friend’s Cup

1st Swiss Friend’ Cup le 3 novembre 2018

1st Swiss Friend s Cup Karate Kyokushin(1)1st Swiss Friend s Cup Karate Kyokushin2

Résultat 1st Swiss Friend’s Cup 2018

KUMITE

06-07 ans – Ecureuil boys&girls OPEN

1 er Stecy Messmer

2 ème Paul- David Chipanta

1 er Oliver Kiernan

2 ème Lucas Carlos

3 ème Victoria Coveris

08-09 ans – Lionceau boys&girls +35

2 ème Mateo Forte

1 er Axel Michieletto

08-09 ans – Lionceau boys&girls -30

1 er Nathan Crestey- Duquesne

2 ème Thomas Beltrami

3 ème Francisco Silva

10-11 ans – Lion boys+girls +40

1 er Benas Beniulis

2 ème Lyah Forte

10-11 ans – Lion boys+girls -35

1 er Nolan Fragnoli

2 ème Alexander Czrewinski

3 ème Lucas Tonso

12-13 ans – Benjamin boys +45

2 ème Léonardo Coveris

1 er Surdu Cosmin

12-13 ans – Benjamin boys -40

1 er Hiroki Lehmann

2 ème Nicolas Germoni

12-13 ans – Benjamin girls +45

1 er Serena Denis

2 ème Victoria Brincat

3 ème Noah Montini

14-15 ans – Cadet boys +60

2 ème Gregory Brun

1 er Traian Andrei Arsenescu

14-15 ans – Cadet boys -55

1 er Adrien Michieletto

2 ème Melvin Aoustin

16-17 ans – Junior boys -65

1 er Isaac Fernandez

2 ème Kader Khan

16-17 ans – Junior boys -75

1 er Ionut Nicolae Filimon

2 ème Goanga Cosmin

3 ème Wasiqullah Tokai

16-17 ans – Junior girls -60

2 ème Alessia Izzo

1 er Judith Soria

18+ ans – Elite Men OPEN

Best Spirit Men Amirzade Masoud

1 er Alireza Keshewarzi

2 ème Ivan Tejero

3 ème Michael Ladowichx

18+ ans – Elite Women OPEN

1 er Veliksar Inna

Best Spirit Women Veliksar Inna

2 ème Maeva Guigonis

40 + ans – Veteran men OPEN

1 er Majozi Sithembiso

2 ème Eddy Ngomba

3 ème Eddy Zibel

 

KATA

adult women

1 er Daniluk Katarzyna

2 ème Anna Bormisova

3 ème Saskia Wiegandt

boys 14-15 (A)

1 er Gregory Brun

2 ème Adrien Michieletto

boys+girls 10-12 (B)

1 er Léonardo Coveris

2 ème Nolan Fragnoli

3 ème Victoria Brincat

boys+girls 10-12 (C)

1 er Hiroki Lehmann

2 ème Hugo Carlos

3 ème Lucas Tonso

boys+girls 13-15 (C)

1 er Surdu Cosmin

2 ème Tiziano Dimo

boys+girls 13-17 (B)

1 er Alessia Izzo

2 ème Goanga Cosmin

3 ème Augusto Gargiulo

boys+girls 16-17 (C)

1 er Wasiqullah Tokai

2 ème Kader Khan

boys+girls 5-6 (C)

1 er Stecy Messmer

2 ème Victoria Coveris

boys+girls 7-9 (C)

1 er Matt Poget

2 ème Nathan Crestey- Duquesne

3 ème Axel Michieletto